Fabryka Maszyn Dziwnych

Nie po to rodzimy się różni, żeby jeździć seryjnymi pojazdami.

Różnice

Różnice między wybraną wersją a wersją aktualną.

Odnośnik do tego porównania

Both sides previous revision Poprzednia wersja
dladomu:gawra:remont2017 [2017/10/13 01:36]
igor [Nietypowa konstrukcja]
dladomu:gawra:remont2017 [2019/01/05 02:33] (aktualna)
igor [Nietypowa konstrukcja]
Linia 5: Linia 5:
  
 =====Nietypowa konstrukcja===== =====Nietypowa konstrukcja=====
-Spośród tysięcy przyczep kempingowych,​ ta jest wyjątkowa. Ma kształt pudełka 2m szerokości,​ 3.2m długości. ​205 cm wysokości ​wewnątrz. Żadnego schylania się czy walenia głową w pawlacz przy wstawaniu. Fakt, parę kilo trzeba przyoszczędzić na bagażu, ale to nie jest wydmuszka na szkielecie z listewek, którą uszkodzimy na byle wyboju, tylko prawie budynek. Po obejrzeniu kilkudziesięciu przyczep, z których każda miała zgnite narożniki, ale tylko w części z nich było to w miarę sprytnie zamaskowane,​ tę miniaturkę hangaru kupiłem bez wahania.+Spośród tysięcy przyczep kempingowych,​ ta jest wyjątkowa. Ma kształt pudełka ​ponad 2m szerokości,​ 3.5m długości. ​ponad 2m wysokości ​stania. Żadnego schylania się czy walenia głową w pawlacz przy wstawaniu. Fakt, parę kilo trzeba przyoszczędzić na bagażu, ale to nie jest wydmuszka na szkielecie z listewek, którą uszkodzimy na byle wyboju, tylko prawie budynek. Po obejrzeniu kilkudziesięciu przyczep, z których każda miała zgnite narożniki, ale tylko w części z nich było to w miarę sprytnie zamaskowane,​ tę miniaturkę hangaru kupiłem bez wahania.
  
-Ponieważ przeprowadzki zalicza rzadko, wady takiej konstrukcji są zaniedbywalne,​ a zaleta w postaci sztywności i możliwości adaptacji rekompensuje tę nieco większą masę. W dowodzie Masa Własna 510 kg, DMC (dopuszczalna masa całkowita) 740. Normalna przyczepa klasy 750kg, te 550 waży z meblami. Ta z wyposażeniem ważyła ​nieco więcej niż jej DMC, o czym dowiedziałem się nieco później, a przyczynę tej rozbieżności poznacie w czytając dalej. Na szczęście udało się przywrócić przyczepie pierwotne parametry.+Ponieważ przeprowadzki zalicza rzadko, wady takiej konstrukcji są zaniedbywalne,​ a zaleta w postaci sztywności i możliwości adaptacji rekompensuje tę nieco większą masę. W dowodzie Masa Własna 510 kg, DMC (dopuszczalna masa całkowita) 740. Normalna przyczepa klasy 750kg, te 550 waży z meblami. Ta z wyposażeniem ważyła ​grubo ponad 800, o czym dowiedziałem się nieco później, a przyczynę tej rozbieżności poznacie w czytając dalej. Na szczęście udało się przywrócić przyczepie pierwotne parametry.
  
 Na przykład koła. Zamiast czegoś typowo do przyczep, wsadzono 15" z busa, profil 205/70, nośność ciężarowa,​ więc i masa koła odpowiednia. Koło zapasowe 23 kg, również z busa. Przedsionek namiotowy z grubego brezentu, dach przedsionka z materiału na plandekę do tira. Zwinięty ledwie można unieść. Szkielet przedsionka z rurek 20x20x2, a że składany, to rurki łączone w połowie długości. Pełnymi sztabami 15x15x150mm. ​ Na przykład koła. Zamiast czegoś typowo do przyczep, wsadzono 15" z busa, profil 205/70, nośność ciężarowa,​ więc i masa koła odpowiednia. Koło zapasowe 23 kg, również z busa. Przedsionek namiotowy z grubego brezentu, dach przedsionka z materiału na plandekę do tira. Zwinięty ledwie można unieść. Szkielet przedsionka z rurek 20x20x2, a że składany, to rurki łączone w połowie długości. Pełnymi sztabami 15x15x150mm. ​