Fabryka Maszyn Dziwnych

Nie po to rodzimy się różni, żeby jeździć seryjnymi pojazdami.

Różnice

Różnice między wybraną wersją a wersją aktualną.

Odnośnik do tego porównania

moto:bajerskrzynki [2017/03/23 18:34]
127.0.0.1 edycja zewnętrzna
moto:bajerskrzynki [2017/12/25 19:25] (aktualna)
igor [Bajerskrzynka do Junaka 125 kolegi Romana]
Linia 5: Linia 5:
 Krótkie opisy paneli, które wykonałem przy różnych okazjach Krótkie opisy paneli, które wykonałem przy różnych okazjach
 ===="​Bajerskrzynka"​ do Junaka 125 kolegi Romana==== ===="​Bajerskrzynka"​ do Junaka 125 kolegi Romana====
-Dla kolegi, do jego [[moto:​junak121wb|Junaka 125 z wózkiem bocznym]] uczyniłem skrzynkę zawierającą +Dla kolegi, do jego [[moto:​junak121wb|Junaka 125 z wózkiem bocznym]] uczyniłem skrzynkę zawierającą:​ 
-Moja (obrotek, termometr i wiele innych) +  ​- ​Oczywiście Zabezpieczenia przepięciowe dla elektroniki,​ bezpieczniki i tak dalej. 
-Romana+  ​- ​[[elektronika:​moto:​oliwiarka|Sterownik oliwiarki]],​ od którego się wszystko zaczęło, z przełącznikiem 30/60s i nastawianym czasem otwarcia zaworu (wewnątrz obudowy) 
-0. Oczywiście Zabezpieczenia przepięciowe dla elektroniki,​ bezpieczniki i tak dalej. +  ​- ​Ściemniacz światła przedniego nastawiany "​gałką"​ w zakresie 20-100%, podłączany do lampy zamiast masy. 
-1. [[elektronika:​moto:​oliwiarka|Sterownik oliwiarki]],​ od którego się wszystko zaczęło, z przełącznikiem 30/60s i nastawianym czasem otwarcia zaworu (wewnątrz obudowy) +  ​- ​Termometr silnika 10 LED. 2 "za zimno" 4 zakresu normalnego i 2 "za ciepło"​ 
-2. Ściemniacz światła przedniego nastawiany "​gałką"​ w zakresie 20-100%, podłączany do lampy zamiast masy. +  ​- ​termometr panelowy wskasujący temp. zewnętrzną. Ale mieliśmy radochę jak pokazał -15*C a my w trasie:-) 
-3. Termometr silnika 10 LED. 2 "za zimno" 4 zakresu normalnego i 2 "za ciepło"​ +  ​- ​Wskaźnik napięcia aku. 1 żółta dioda "​bieda",​ 3 zielone diody zakresu "OK do bardzo OK" i jedna czerwona "za dużo"​. 
-4. termometr panelowy wskasujący temp. zewnętrzną. Ale mieliśmy radochę jak pokazał -15*C a my w trasie:-) +  ​- ​Wskaźnik ładowania akumulatora. Skrzyneczka montowana praktycznie na samym akumulatorze,​ a w bajerskrzynce dioda dwukolorowa. Czerwona - rozładowuje,​ mrygająca superszybko czerwono-zielona (lub wrażenie pomarańczowego,​ zależy od tego jaki masz dzień) wskazuje stan równowagi, zielona - do akumulatora wpływa około pół ampera lub więcej. 
-5. Wskaźnik napięcia aku. 1 żółta dioda "​bieda",​ 3 zielone diody zakresu "OK do bardzo OK" i jedna czerwona "za dużo"​. +  ​- ​Bardzo przydatny zimą dodatek, czyli dioda wskazująca światło STOP. Duża czerwona, nieprzesadnie jasna, ale od razu Cię zaalarmuje kiedy naciśniesz hamulec a nie zaświeci. Zdarza się mimo największych starań, że sól spożyje oba wyłączniki,​ od pierwszego takiego przypadku mam zamontowaną taką diodkę. du.
-6. Wskaźnik ładowania akumulatora. Skrzyneczka montowana praktycznie na samym akumulatorze,​ a w bajerskrzynce dioda dwukolorowa. Czerwona - rozładowuje,​ mrygająca superszybko czerwono-zielona (lub wrażenie pomarańczowego,​ zależy od tego jaki masz dzień) wskazuje stan równowagi, zielona - do akumulatora wpływa około pół ampera lub więcej. +
-7. Bardzo przydatny zimą dodatek, czyli dioda wskazująca światło STOP. Duża czerwona, nieprzesadnie jasna, ale od razu Cię zaalarmuje kiedy naciśniesz hamulec a nie zaświeci. Zdarza się mimo największych starań, że sól spożyje oba wyłączniki,​ od pierwszego takiego przypadku mam zamontowaną taką diodkę. du.+
  
 Fotka:\\ Fotka:\\