Fabryka Maszyn Dziwnych

Nie po to rodzimy się różni, żeby jeździć seryjnymi pojazdami.

Różnice

Różnice między wybraną wersją a wersją aktualną.

Odnośnik do tego porównania

moto:gmole [2017/03/23 18:34]
127.0.0.1 edycja zewnętrzna
moto:gmole [2017/08/30 20:50]
igor [GALERIA - moje produkcje]
Linia 13: Linia 13:
 Według mnie najlepszym wykończeniem gmola jest czarny półmat proszkowy. Jeśli gmol spełni swoje zadanie (ochroni w razie obcierki na zlocie, w garażu, przy szlifie) łatwo go odmalować, nawet ponownie dać do wyproszkowania. Na półmacie drobne ryski lub kurz, nie rażą. Chromowany jest do remontu lub wyrzucenia - na chromie nie da się zrobić zaprawek, jeżdżą potem gmole łatane kawałkami blachy nierdzewnej,​ która ma udawać celową ozdobę gmola :) Według mnie najlepszym wykończeniem gmola jest czarny półmat proszkowy. Jeśli gmol spełni swoje zadanie (ochroni w razie obcierki na zlocie, w garażu, przy szlifie) łatwo go odmalować, nawet ponownie dać do wyproszkowania. Na półmacie drobne ryski lub kurz, nie rażą. Chromowany jest do remontu lub wyrzucenia - na chromie nie da się zrobić zaprawek, jeżdżą potem gmole łatane kawałkami blachy nierdzewnej,​ która ma udawać celową ozdobę gmola :)
  
 +Do wykonania gmola niezbedna jest przystosowana do tego celu [[warsztat:​narzedzia:​gietarka|giętarka do rur]]. Zwykła taka jak dla hydraulika może być jeśli chcemy wykonac najprostszego gmola do terenówki, bo kaleczy giętą rurę.
  Tutaj gmol, który powstał dla kolegi do jego Hondy. Jak zwykle "oo, stary, ale wynalazek, zrób mi też taki". 2 "​słoniowe uszy" pasowane suwliwie w rurkach, mocowanych do ramy. Ponieważ akurat ta Honda ma ramę pojedyńczą kołyskową z profili prostokątnych,​ mocowanie jest dosyć proste i nie będzie się przekręcało.  Tutaj gmol, który powstał dla kolegi do jego Hondy. Jak zwykle "oo, stary, ale wynalazek, zrób mi też taki". 2 "​słoniowe uszy" pasowane suwliwie w rurkach, mocowanych do ramy. Ponieważ akurat ta Honda ma ramę pojedyńczą kołyskową z profili prostokątnych,​ mocowanie jest dosyć proste i nie będzie się przekręcało.
 To, że łamie naczelną zasadę "dolna część z jednej rury", nie jest błędem. Zasada powinna bowiem brzmieć "tak solidnie, jak z jednej rury". To, że łamie naczelną zasadę "dolna część z jednej rury", nie jest błędem. Zasada powinna bowiem brzmieć "tak solidnie, jak z jednej rury".