Fabryka Maszyn Dziwnych

Nie po to rodzimy się różni, żeby jeździć seryjnymi pojazdami.

Różnice

Różnice między wybraną wersją a wersją aktualną.

Odnośnik do tego porównania

Both sides previous revision Poprzednia wersja
moto:szkielko_licznika [2017/12/25 18:39]
igor
moto:szkielko_licznika [2017/12/25 18:40] (aktualna)
igor
Linia 12: Linia 12:
   * pałeczka od "​cymbałków"​((nazwa dzwonków chromatycznych używana przez cymbałów, jak zwykł mawiać pan od muzyki w podstawówce)),​ probówka z okrągłym dnem lub cokolwiek innego z kulką średnicy kilkanaście mm, zimnego i idealnie czystego   * pałeczka od "​cymbałków"​((nazwa dzwonków chromatycznych używana przez cymbałów, jak zwykł mawiać pan od muzyki w podstawówce)),​ probówka z okrągłym dnem lub cokolwiek innego z kulką średnicy kilkanaście mm, zimnego i idealnie czystego
  
-  ​wycinamy z plexi 2mm lub bardziej odpowiedniej do naszego szkielka kółko średnicy starego szkła. Można wstępnie nagrzać kółko na szklance czy kubeczku z wrzątkiem +  ​-   wycinamy z plexi 2mm lub bardziej odpowiedniej do naszego szkielka kółko średnicy starego szkła. Można wstępnie nagrzać kółko na szklance czy kubeczku z wrzątkiem 
-  ​kładziemy to cóś na płycie z otworem/​rurze +  ​-    ​kładziemy to cóś na płycie z otworem/​rurze 
-  ​Ustawiamy dmuchawę na tyle, żeby parzyło w łapę ale nie boleśnie z 15 cm. +  ​-    ​Ustawiamy dmuchawę na tyle, żeby parzyło w łapę ale nie boleśnie z 15 cm. 
-  ​Ostrożnie nagrzewamy nasze kółko zaczynając od środka, żeby się wygięło - przyjmie żądany kształt :) Pamiętaj! Końcowy kształt będzie mniej wypukły! +  ​-    ​Ostrożnie nagrzewamy nasze kółko zaczynając od środka, żeby się wygięło - przyjmie żądany kształt :) Pamiętaj! Końcowy kształt będzie mniej wypukły! 
-  ​Teraz SZYBKO: +  ​-    ​Teraz SZYBKO: 
-  ​delikatnie "​potwierdzamy"​ wypukłość pałeczką +  ​-    ​delikatnie "​potwierdzamy"​ wypukłość pałeczką 
-  ​natychmiast wrzucamy wynalazek do wody. UWAGA! może się wygiąć przy chwytaniu za brzeg, jeśli za bardzo rozgrzaliśmy. +  ​-    ​natychmiast wrzucamy wynalazek do wody. UWAGA! może się wygiąć przy chwytaniu za brzeg, jeśli za bardzo rozgrzaliśmy. 
 +  ​- ​
 Punkt szósty może spowodować zmatowienie środka. Jeśli będzie minimalne, znajdzie się nad wskazówką i nie będzie problemu. Ale może też kwalifikować szkiełko jako miseczkę na śrubki przy rozkręcaniu zegarka :) Punkt szósty może spowodować zmatowienie środka. Jeśli będzie minimalne, znajdzie się nad wskazówką i nie będzie problemu. Ale może też kwalifikować szkiełko jako miseczkę na śrubki przy rozkręcaniu zegarka :)