Fabryka Maszyn Dziwnych

Nie po to rodzimy się różni, żeby jeździć seryjnymi pojazdami.

Różnice

Różnice między wybraną wersją a wersją aktualną.

Odnośnik do tego porównania

warsztat:narzedzia:kompresor_akcesoria [2017/03/23 18:35] (aktualna)
Linia 1: Linia 1:
 +======Akcesoria do kompresora======
 +=====Odwadniacz cyklonowy z filtrem adsorbcyjnym=====
 +Podstawowe wyposażenie - filtr resztek kondensatu, które jednak wylatują z kompresora. Podstawowy i skuteczny na większe ilości wilgoci i zanieczyszczeń,​ filtr cyklonowy, uzupełniłem filtrem adsorbcyjnym z dwutlenku krzemu. Dla "​cywilów"​ ta substancja jest łatwo dostępna jako ... żwirek dla kotów. Użyłem gom.in. w  [[http://​grzegorski.net/​wiki/​doku.php?​id=dladomu:​osuszacze|osuszaczach powietrza do przyczepy]],​ tam też kilka informacji o tych magicznych granulkach.
 +
 +Schemat osuszacza jest prosty:
 +{{http://​www.grzegorski.net/​obrazki/​warsztat/​kompresor/​filtr1.png?​200}}\\
 +
 +Aby wymienić nasycony wsad silikażelowy,​ odkręcam korpus cyklonu od korpusu filtra. Można dorobić okienko aby po barwie górnej części zasypu móc ocenić jego nasycenie - wpierw matowieje, potem żółknie. Ja po prostu zaglądam "raz na jakiś czas". To nie jest tak, że silikażel napije się a potem nagle zacznie pluć wodą, więc nie ma obaw, że podczas pracy dostanę wilgoć na pistolecie. Z resztą za cyklonem już nie ma za bardzo czego pić. Gdybym jakimś cudem nasycił cały filtr aż do plucia wodą, zaraz za filtrem mam jeszcze reduktor ciśnienia z wbudowanym filtrem 10 mikrometrów. Wilgoć w tym filtrze oznaczałaby całkowite zaniedbanie i wciąż dała czas na reakcję.
 +
 +
 +Fotka w czasie powstawania i po kilku miesiącach użytkowania,​ akurat przyniesiony do czyszczenia bo dostał rykoszetem przy konserwacji podwozia:
 +{{http://​www.grzegorski.net/​obrazki/​warsztat/​kompresor/​odwadniacz1.jpg?​200}}{{http://​www.grzegorski.net/​obrazki/​warsztat/​kompresor/​odwadniacz2.jpg?​200}}
 +