Fabryka Maszyn Dziwnych

Nie po to rodzimy się różni, żeby jeździć seryjnymi pojazdami.

Różnice

Różnice między wybraną wersją a wersją aktualną.

Odnośnik do tego porównania

Both sides previous revision Poprzednia wersja
warsztat:testy:farby_stal [2019/01/15 10:21]
igor [Puszki]
warsztat:testy:farby_stal [2019/01/15 10:24] (aktualna)
igor [Spraye]
Linia 33: Linia 33:
   - przede wszystkim __Podkład Epoksydowy__ BOLL. Na dobrze przygotowaną stal chwyta jak to żywice. Doskonale przyczepny pod wszelkie farby. Szybkoschnący,​ śmierdzi jak kaka demona. Wada - cienka powłoka. Czasem warto się zastanowić,​ czy mając czas lepiej byłoby użyć np. Lowikoru   - przede wszystkim __Podkład Epoksydowy__ BOLL. Na dobrze przygotowaną stal chwyta jak to żywice. Doskonale przyczepny pod wszelkie farby. Szybkoschnący,​ śmierdzi jak kaka demona. Wada - cienka powłoka. Czasem warto się zastanowić,​ czy mając czas lepiej byłoby użyć np. Lowikoru
   - __Rallye Lack__ i __Rallye Klarlack__ Motip. W pomieszczeniach dają radę, a po zamalowaniu klarem nawet na zewnątrz. Schną szybko i niezbyt śmierdzą. Powłoka dość wrażliwa mechanicznie,​ konieczny klar, ale do dekoracji świetna sprawa. Uwaga - gryzą się z innymi farbami, marszczą powłoki i "w ogóle"​. __Klarlack__ znakomity do "​laminowania"​ map, wydrukowanych kartek "​Uwaga,​ cośtam"​ do wieszania na zewnątrz i nabłyszczania własnej roboty naklejek na panele urządzeń itp.   - __Rallye Lack__ i __Rallye Klarlack__ Motip. W pomieszczeniach dają radę, a po zamalowaniu klarem nawet na zewnątrz. Schną szybko i niezbyt śmierdzą. Powłoka dość wrażliwa mechanicznie,​ konieczny klar, ale do dekoracji świetna sprawa. Uwaga - gryzą się z innymi farbami, marszczą powłoki i "w ogóle"​. __Klarlack__ znakomity do "​laminowania"​ map, wydrukowanych kartek "​Uwaga,​ cośtam"​ do wieszania na zewnątrz i nabłyszczania własnej roboty naklejek na panele urządzeń itp.
-  - __Cynk w sprayu__ Most i inne, tzw. "99% cynku" - to zawiesina cynku w rozpuszczalniku i czymś jeszcze. Powłoka słaba mechanicznie,​ ale na wydechy oraz konstrukcje narażone atmosferycznie (nie mechaniczne) jest świetna. Normalna ochrona katodowa jak ocynk. Farba sobie "​gnije"​ i się utlenia, dopiero kiedy jej zabraknie, pogoda zaczyna ruszać stal. Testowałem na motocyklach,​ samochodzie oraz na słupkach na działce+  - __Cynk w sprayu__ Most i inne, tzw. "99% cynku" - to zawiesina cynku w rozpuszczalniku i czymś jeszcze. Powłoka słaba mechanicznie,​ ale na wydechy oraz konstrukcje narażone atmosferycznie (nie mechaniczne) jest świetna. Normalna ochrona katodowa jak ocynk. Farba sobie "​gnije"​ i się utlenia, dopiero kiedy jej zabraknie, pogoda zaczyna ruszać stal. Testowałem na motocyklach,​ samochodzie oraz na słupkach na działce. Kilka uwag [[warszat:​testy:​antykorozja#​ochrona_katodowa_i_podklady|tutaj]].
  
 ODRADZAM ODRADZAM